تبلیغات
کتاب و فیلم و موسیقی - مطالب آذر 1395
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

«اسامه بن لادن» افسانه یا واقعیت

همشهری - مهر - ایبنا - فارس


دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر کرد
«اسامه بن لادن» افسانه یا واقعیت
شنبه ۲۰ آذر ۱۲:۱۱

داستان منتشر شده زندگی اسامه بن لادن مشهور‌ترین سازمان‌دهنده تروریسم در آغاز قرن بیستم تلاش می‌کند زوایایی از زندگی رهبر القاعده را به قلم یک نویسنده ایرانی آشکار سازد.
کتاب «اسامه بن لادن، افسانه یا واقعیت» نوشته «محمد سرابی» به زندگی کسی می‌پردازد که اگرچه روز 11 سپتامبر 2001 و حمله به برج‌های دوقلوی نیویورک در تمام جهان مشهور شد ولی زندگی او از این روز آغاز نشده بود. اسامه گذشته‌ای طولانی از زندگی با خانواده‌ی پرجمعیت پدری و جنگ در کوهستان‌های افغانستان دارد.

این در حالی است که تاکنون هیچ زندگی‌نامه کاملی از او در ایران به چاپ نرسیده بود و این کتاب از روز‌هایی شروع می‌شود که شیخ محمد بن لادن - که بعد‌ها پدر خانواده ثروتمند بن لادن شد – به عنوان یک کارگر ساختمانی نوجوان به شهر جده مهاجرت و در ادامه شرکت عظیم بن لادن را ایجاد کرد.

 اسامه - که شبیه برادرانش نبود - به عنوان یکی از پسران شیخ، راهش را از دیگران جدا می‌کند و به پاکستان و افغانستان می‌رود.
کتاب «اسامه بن لادن، افسانه یا واقعیت» در ادامه به این موضوع توجه دارد که اگرچه همه اسامه را در این زمان می‌شناختند ولی هیچکس چیز زیادی درباره‌اش نمی‌دانست و  تلاش می‌کند به این پرسش‌ها پاسخ دهد که چه‌گونه او سازمان تروریستی القاعده را تاسیس و هواپیما‌ربا‌ها را برای نابودی برج‌های تجارت جهانی اعزام می‌کند؟
در پایان نیز تعقیب و گریز او با آمریکایی‌ها و حمله نهایی‌ آن‌ها به خانه رهبر القاعده در پاکستان، بخش‌های دیگر این کتاب را تشکیل می‌دهد.
محمد سرابی نویسنده کتاب متولد 1359 تهران است و اولین کتاب او « هنوز دوستت دارم» نام دارد.
کتاب « اسامه بن لادن» افسانه یا واقعیت – در360 صفحه و قطع رقعی و با قیمت 24.000 تومان در سایت www.farhangeeslamimag.com  به علاقه‌مندان ارایه می‌شود.
خریداران اینترنتی، این کتاب را بدون دریافت هزینه ارسال در نشانی خود دریافت می‌کنند.

--------------------

روایتی از زندگی و مرگ بنیان‌گذار القاعده در کتاب «اسامه بن لادن،‌ افسانه یا واقعیت»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
 
 
کتاب «اسامه بن لادن،‌ افسانه یا واقعیت» تالیف محمد سرابی روایتی از زندگی و مرگ بنیان‌گذار القاعده است و زندگی‌نامه کامل رهبر القاعده به شمار می‌رود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «اسامه بن لادن،‌ افسانه یا واقعیت» تالیف محمد سرابی از سوی انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است.

کتاب در چهارده فصل تنظیم شده است که عناوین آن عبارتند از «زیر آفتاب تابان»، «رویاهایی از پدرم»، «منشا گونه‌ها»، «کوهستان سرد»، «کمونیست‌ها در افغانستان»، «جنگ خلیج‌فارس»، «اولین کسی که برج زد»، «در قلمرو امارات اسلامی افغانستان»، «آتش در شرق آفریقا»، «شروع یک قرن»، «پرواز یازده سپتامبر»، «ده سال فرار»، «خانه سفید» و «میراث اسامه».

ورود به شبکه تجارت و قدرت عربستان

در این کتاب گذشته اسامه بن‌لادن، از زمانی که پدر او در سن نوجوانی به شهر جده آمد؛ تا زندگی خانواده وی پس از مرگش مرور می‌شود. فصل نخست کتاب به تاریخ کشور عربستان و کسانی که در ایجاد هویت و جامعه کنونی آن نقش داشتند، می‌پردازد. یکی از این اشخاص محمد بن‌‌لادن پدر اسامه بود. وی درست در زمانی وارد شبکه تجارت و قدرت عربستان شد که سلسله سعودی در حال شکل‌گیری و محکم کردن پایه‌های حکومت خود بود. در این بخش از کتاب آمده است: «عبدالعزیز بن سعود همیشه قصد داشت، پادشاهی عربستان را به دست بیاورد، زیرا اجداد او چند بار ادعای پادشاهی این کشور را داشتند، اما هر بار در جنگی شکست خورده و حکومت را از دست داده بودند.»

اسامه بن‌لادن از سال ۱۹۰۲ شهر ریاض را تصرف کرد و از ۱۹۲۲ حوزه تسلطش را تا کل منطقه نجد گسترش داد. عبدالعزیز در ۱۹۲۵ توانست شریف حسین را شکست دهد و با اضافه شدن حجاز حاکم جزیره‌العرب شد. چند سال بعد در ۱۹۳۲ زمانی که توانست تمام مخالفانش را از سر راه بردارد و دولت عثمانی هم تمام تسلطش برکشور‌های عربی را به دلیل شکست خوردن از انگلیس و فرانسه از دست داده بود، مانعی برای اعلام موجودیت یک کشور جدید نبود. وی این کشور را به نام جدش نامگذاری کرد.»

حمله یازده سپتامبر افسانه یا واقعیت

خانواده بن‌لادن ترکیب گوناگونی داشتن و در بین فرزندان اسامه از همه مذهبی‌تر بود. برادرانش به سرگرمی‌های جدید و زندگی در کشورهای غربی علاقه‌ داشتند اما او تنها عبادت‌های سنتی را انجام می‌داد چنانکه دوستانی اکنون نیز او را با رفتار‌های مذهبی به یاد می‌آورند: «اسامه اگرچه همراه کودکان خانواده بزرگ شد اما از آنان فاصله داشت. در سال‌های نوجوانی و زمانی که دیگران به دنبال کشف تفریحات جدید بودند، وی به اندازه یک شیخ کهنسال خود را به آداب مذهبی مشغول می‌کرد. نوجوانی زمانی بود که اندیشه‌های جنگ‌طلبانه به ذهن او هجوم آورد و باعث شد تا در ابتدای جوانی به دنبال جایی برای عملی کردن آن‌ها بگردد. کسی که در جوانی جنگجو شود هیچ‌گاه از آن رها نخواهد شد و هیچ وقت نمی‌تواند سلاحش را زمین بگذارد حتی اگر به قیمت برپاکردن جنگی جدیدی باشد.»

سفر اسامه به افغانستان و شرکتش در جنگ علیه روس‌ها که باعث شد تبدیل به یک فرمانده نظامی شود موضوع بخش‌های میانی کتاب است. در فصلی از کتاب اسامه بن‌لادن،‌ افسانه یا واقعیت حمله یازده سپتامبر شرح داده می‌شود. برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای حمله،‌ پیشینه هواپیماربایان، ورود عوامل عملیات به آمریکا و سرانجام جزییات و مختصات حوادث روزی که هواپیما‌ها به اهداف خود برخورد کردند قسمت‌های مختلف این فصل را می‌سازد: «برج جنوبی 56 دقیقه و برج شمالی 102 دقیقه بعد از برخورد سقوط کردند و تمام محوطه ساختمان‌های یک تا 6 از بین رفت. ساختمان شماره 7 تجارت جهانی هم در اثر قطعات فرو افتاده از برج‌ها آسیب دید و در ساعت 20/17 تخریب شد. کلیسای ارتدوکسی سنت‌نیکلاس و ساختمان دویچه بانک در خیابان لیبرتی تالار کالج منهتن در خیابان 30 برادوی غربی و هتل میلینیوم در خیابان 90 چرچ از جمله بناهای مشهور اطراف برج ها بودند که با تخریب آنها آسیب دیدند.»

روایت‌های متناقض از حمله به خانه بن‌لادن

انتهای کتاب به حمله کماندو‌های آمریکایی به خانه اسامه بن لادن در پاکستان می‌پردازد و از آنجا که اطلاعات کامل این حمله هنوز به صورت رسمی منتشر نشده، روایت‌های متناقض آن ذکر می‌شود: «ظاهرا مهاجمان از همه سو به ساختمان هجوم آوردند و هر مردی که دیدند به ضرب گلوله کشتند. بعد از حمله تنها زن‌ها و بچه‌ها باقی ماندند. شیوه حمله هم زیاد مشخص نیست. تناقض‌های فراوانی که دیده می‌شود این گمان را مطرح می‌کند که سربازان خود نیز از جزییات حمله دقیقا خبر نداشته‌اند و پس از آن فرصت پیدا نکردند داستان‌های خود را با یکدیگر تطبیق کنند. الکویتی و ابرار در طبقه اول و خالد در راه پله کشته شد و اسامه هم در طبقه بالا تیر خورد. خانه به شکلی یک قلعه کوچک سازماندهی شده بود به شکلی که هر کس به آن حمله کند ابتدا با 2 مردی که در طبقه اول ساکن هستند، روبرو شود.»

این کتاب تنها زندگی‌نامه کامل رهبر القاعده؛ به شمار می‌رود که تا کنون به به زبان فارسی تالیف شده و مولف بخش‌های مختلف آن را از مطبوعات و منابع خبری بین‌المللی استخراج کرده است.

کتاب «اسامه بن‌لادن،‌ افسانه یا واقعیت» با شمارگان هزار نسخه در 359 صفحه به بهای 24 هزار تومان از سوی انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی به بازار نشر عرضه شده است.
 
کد مطلب: 243683
--------------
 
در قالب یک کتاب پژوهشی منتشرشد؛

افشای افسانه اسامه بن‌لادن/ راز زندگی فرزندان یک تروریست

شناسهٔ خبر: 3862554 -پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
کتاب «اسامه بن لادن افسانه یا واقعیت» شامل زندگینامه کامل بنیان‌گذار القاعده، نوشته «محمد سرابی» از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب به زندگی اسامه بن لادن فرزند یکی از ثروتمندترین سرمایه‌داران عربستان می‌پردازد که راهش را از دیگر اعضای خانواده جدا کرد و به سوی طراحی بزرگترین حمله تروریستی تاریخ معاصر رفت، حمله به برج‌های تجارت جهانی که نقطه آغاز درگیری‌های مذهبی در قرن بیست و یکم بود و اکنون به شکل جنگ‌های مرگبار خاورمیانه ادامه دارد.

این کتاب که در ۱۴ فصل تنظیم شده است، ماجرای خانواده بن‌لادن را از سال‌های بسیار دور آغاز می‌کند و شکل‌گیری کشور عربستان در کشاکش خاندان سعودی و فرقه وهابیت شرح می‌دهد.

در فصل چهارم می‌خوانیم که چگونه چند حادثه باعث شد اسامه جوان کشور عربستان را به مقصد افغانستان و به انگیزه جنگ با ارتش سرخ شوروی ترک کند. ادامه این جنگ باعث شد که اسامه از عربستانی ثروتمندی که برای کمک به مجاهدان افغان آمده بود تبدیل به یک سازمان‌دهنده جنگی شود. در این فصل آمده است «القاعده پیش از سال‌های ۱۹۹۰ مانند صدها گروه دیگری بود که در جریان جنگ افغانستان شکل گرفتند ولی در ادامه از مرزها این کشور خارج شد و صدای خود را به نیویورک رساند. پدر اسامه به این اکتفا نکرد که یک بنای ساده در بندر جده باشد و خودش را به دربار پادشاه رساند. اسامه هم صفات متعددی را از پدرش به‌ ارث برده بود که باعث شد فرمانده یک گروه شورشی محلی باقی نماند. القاعده سازمانی جهانی بود که می‌خواست از مرزها عبور کند ولی تمرکز خود را از خاورمیانه منحرف نکند.»

در فصل‌های بعد، بازگشت اسامه به کشور، سفر به آفریقا و همینطور برنامه‌ریزی برای ده‌ها حمله تروریستی به اهداف آمریکایی را می‌خوانیم. حمله ۱۱ سپتامبر در این میان بخش مستقلی را به خود اختصاص داده که تمام جزییات از عاملان حمله تا مختصات حادثه را تشریح می‌کند.

در این فصل می‌خوانیم «در سال گفتگوی تمدن‌ها یک هواپیمای مسافربری در مقابل چشم تمام مردم دنیا به آسمانخراش بزرگی کوبیده شد. این تصویر بارها و بارها در رسانه‌های مختلف تکرار شده است. هواپیما مستقیماً به سمت آسمانخراش می‌آید، به آن برخورد می کند و در دل ساختمان تبدیل به گلوله‌ای از آتش می‌شود.حادثه یازده سپتامبر در کمتر از دو ساعت روی داد و در آن سه هزار انسان بی‌گناه جان خود را از دست دادند.»

نویسنده کتاب که خود روزنامه‌نگار است در برخورد با هر موضوع جدید، شرح کوتاهی از آن می‌دهد چنان‌که در این کتاب با ویکتور بوت تاجر اسلحه، عبدالله عزام فرمانده جهادی، خالد شیخ محمد تروریست بمب‌گذار و کولا بوف نویسنده جنجالی سیاهپوست آشنا می‌شویم.

بخش‌های پایانی این زندگی‌نامه، عملیات‌های گوناگون نظامی و اطلاعاتی آمریکایی‌ها در تعقیب متعم اصلی جمله به برج‌های دوقلو را بیان می‌کند. عملیات‌هایی که ظاهرا به مرگ اسامه در ابوت آباد پاکستان ختم شد. فصل آخر این کتاب با زندگی دیگر فرزندان اسامه بن لادن و همکاران پس از او به پایان می‌رسد.

کتاب اسامه بن لادن افسانه یا واقعیت به قلم محمد سرابی در ۳۵۹ صفحه و با قیمت ۲۴ هزار تومان از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی به بازار عرضه شده است.

 

خرید کتاب

www.farhangeeslamimag.com 

تلفن (ارسال با پیک)

33112100

-----------------

۹۵/۱۰/۱۵ :: ۱۱:۴۹

توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی

زندگی‌نامه فارسی «اسامه‌بن‌لادن» منتشر شد

خبرگزاری فارس: زندگی‌نامه فارسی «اسامه‌بن‌لادن» منتشر شد

کتاب «اسامه بن لادن؛ افسانه یا واقعیت» اثر محمد سرابی که تنها زندگی‌نامه اسامه‌بن‌لادن به زبان فارسی است، منتشر شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «اسامه بن لادن؛ افسانه یا واقعیت» اثر محمد سرابی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلاکی روانه بازار کتاب شد.

این کتاب به زندگی و مرگ بنیان گذار القاعده پرداخته و در چهارده فصل تنظیم شده است که عناوین آن عبارتند از «زیر آفتاب تابان»، «رویاهایی از پدرم»، «منشا گونه‌ها»، «کوهستان سرد»، «کمونیست‌ها در افغانستان»، «جنگ خلیج‌فارس»، «اولین کسی که برج زد»، «در قلمرو امارات اسلامی افغانستان»، «آتش در شرق آفریقا»، «شروع یک قرن»، «پرواز یازده سپتامبر»، «ده سال فرار»، «خانه سفید» و «میراث اسامه».

داستان منتشر شده زندگی اسامه بن لادن مشهور‌ترین سازمان‌دهنده تروریسم در آغاز قرن بیستم تلاش می‌کند زوایایی از زندگی رهبر القاعده را به قلم یک نویسنده ایرانی آشکار سازد.

او شبیه برادرانش نبود. همه اسامه را می‌شناختند و هیچکس چیز زیادی دربراه او نمی‌دانست. زمانی که افراد بن‌لادن برج های تجارت جهانی نیویورک را منفجر کردند، خانواده‌اش مدت‌ها بود که او را طرد کرده بودند. اشراف‌زاده سعودی مسیری طولانی را از عربستان تا سودان و افغانستان طی کرد و توانست بزرگترین حمله تروریستی تاریخ را به نام خود ثبت کنند. این کتاب تنها زندگی‌نامه اسامه‌بن‌لادن به زبان فارسی است که داستان او را از دوران کودکی پدرش آغاز می‌کند و تا سرنوشت فرزندانش ادامه می‌دهد.

کتاب «اسامه بن‌لادن،‌ افسانه یا واقعیت» با شمارگان هزار نسخه در 359 صفحه به بهای 24 هزار تومان از سوی انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی به بازار نشر عرضه شده است.

 

http://fna.ir/TYBX96

 

خرید کتاب

www.farhangeeslamimag.com 

تلفن (ارسال با پیک)

33112100

نوشته شده توسط :محمد سرابی
شنبه 20 آذر 1395-06:55 ب.ظ
نظرات() 

روزگار ما - A time for us - Andy Williams

آواز عاشقانه
موزیک متن فیلم رومئو ژولیت

نتیجه تصویری
https://i.ytimg.com/vi/wNbtU1IVDPs/hqdefault.jpg

محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabiمحمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

اسامه بن لادن افسانه یا واقعییت - محمد سرابی
نوشته شده توسط :محمد سرابی
یکشنبه 7 آذر 1395-03:34 ب.ظ
نظرات() 

آنسوی رنگین کمان - اسرائیل کاماکاویوواولی - Israel Kamakawiwoʻole - Over the rainbow

مشهور ترین آهنگ خواننده بسیار سنگین وزن اهل هاوایی

http://k38.kn3.net/taringa/4/7/8/6/8/0//jeavh/FD1.jpg?6562

http://www.izhawaii.com/wp-content/gallery2/gallery/b:w%20iz.jpeg

محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabiمحمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

اسامه بن لادن افسانه یا واقعییت - محمد سرابی
نوشته شده توسط :محمد سرابی
یکشنبه 7 آذر 1395-03:14 ب.ظ
نظرات() 

از پلیس بپرس Ask a Policeman 1939

کمدی پلیس‌های خنگ

https://yooniqimages.blob.core.windows.net/yooniqimages-data-storage-resizedimagefilerepository/List/10237/8f90e5f9-c71a-4936-a73a-a247f99e6310/YooniqImages_102377049.jpg

https://yooniqimages.blob.core.windows.net/yooniqimages-data-storage-resizedimagefilerepository/Detail/10235/c620393d-892d-4f49-94d1-a56b8159f36d/YooniqImages_102351675.jpg

http://www.cinemamuseum.org.uk/wordpress/wp-content/uploads/2011/01/00697781.jpg

محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabiمحمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

اسامه بن لادن افسانه یا واقعییت - محمد سرابی
نوشته شده توسط :محمد سرابی
یکشنبه 7 آذر 1395-03:08 ب.ظ
نظرات() 

مرد خوبی بود He Was a Quiet Man 2007

کارمند

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/512lcv3PiDL.jpg

https://i.ytimg.com/vi/6arXkEgVdSk/hqdefault.jpg

http://www.hewasaquietman.com/images/poster_dvd.jpg

محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabiمحمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

اسامه بن لادن افسانه یا واقعییت - محمد سرابی
نوشته شده توسط :محمد سرابی
یکشنبه 7 آذر 1395-01:24 ب.ظ
نظرات() 

زرد ابری the clouded yellow 1950

عاشقانه  - ماجرایی
با بازی جین سیمونز

http://printstore.bfi.org.uk/p/194/film-poster-for-ralph-thomass-the-clouded-yellow-1950-4010831.jpg

https://vintage45.files.wordpress.com/2015/05/the-clouded-yellow-1950-jean-simmons.jpg?w=640

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41AruVbsQNL._SY300_.jpg


محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi  محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabiمحمد سرابی mohammad sarabi

محمد سرابی mohammad sarabi

اسامه بن لادن افسانه یا واقعییت - محمد سرابی
نوشته شده توسط :محمد سرابی
یکشنبه 7 آذر 1395-01:05 ب.ظ
نظرات()